به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • مقدمه

  بسم الله الِِِِِ‍‍‍رحمن الرحیم

    ((...الحمد لله الذی هدانا لهذا و ما کنا لنهتدی لولا أن هدانا الله ...))

 به نام خداوند جان و خرد   

 کزین برتر اندیشه برنگذرد

خداوند جای و خداوند رای

خداوند روزی ده رهنـمای

     حمد و سپاس خداوندی را سزاست که ازبرترین برتری ها به برترین برتری ، برتر است.و درود بر پیامبر رحمت ، محمد مصطفی و خاندان پاک و یاران راستین وی . پیامبری که منجی بشریت از تاریکی و سر گردانی و راهبر وی به سوی روشنایی است .

 محمد (ص) که آفرینش هست خاکش

هزاران آفرین بر جان پاکش

چراغ افروز راه اهل بینش

طراز کارگاه آفرینش

پیامبری که آخرین کتاب آسمانی را برای رهایی جهانیان از نادانی و سرگردانی و رساندن آنان به سرمنزل مقصود ابلاغ کرد و فرمود: (( انی تارک فیکم الثقلین ، کتاب الله و عترتی اهل بیتی)) ، ما را مباد آن دمی که از این دو منبع هدایت محروم باشیم.

قرآن به ما سفارش می کند که : (( أولم یسیروا فی الارض فینظروا کیف کان عاقبه الذین کانوا من قبلهم کانوا هم اشدُ منهم قوه و ءاثاراً فی الارض)) سوره غافر آیه 21

تلک آثارنا تدل علینا

فانظروا بعدنا الی الآثار

85 سال پیش انجمنی پا به عرصه وجود گذاشت که منشاء خدمات مهمی گردید. این انجمن که با نام ((انجمن آثار ملی)) آغاز به کار کرد و بعدها به(( انجمن آثار و مفاخر فرهنگی)) تغییر نام یافت،    علی رغم فراز و نشیب های بسیار و خدمات فراوان ، هنوز آن چنان که باید و شاید برای بسیاری از افراد و حتی مسئولان فرهنگی کشور و استان شناخته شده نیست و این امر باعث شده است که پشتیبانی لازم از آن صورت نگیرد.

هدف ما ا از نگارش این اثر، معرفی انجمن و آشنا کردن هم میهنان ، به ویژه هم استانی های عزیز با این مؤسسه ی عظیم و خدمات درخشان و افتخار آفرین آن می باشد .

امید است که مورد قبول نظر قرار گیرد و اگر کاستی هایی در آن باشد ما را از راهنمایی های خویش بی بهره نگذارید.

سعدی چه زیبا فرموده که:

بر  در  کعبه  سائلی  دیدم

که همی گفت و می گرستی خوش

می نگویم که طاعتم بپذیر

 قلم عفو بر گــــناهم کِش

  

عبد الکاظم علی نژاد